Home
Kopia Obrazu Jasnogórskiego w naszej parafii


W naszej parafii nawiedzenie Wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej miało miejsce 26 IV 2015 r. Następnego dnia, w poniedziałek, Wizerunek Matki Bożej Jasnogórskiej zostanie przekazany do parafii Miłosierdzia Bożego.

Dokładny Plan Nawiedzenia KOPII OBRAZU JASNOGÓRSKIEGO


Idea peregrynacji zrodziła się w sercu Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w 1956, gdy Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej niesiony był w procesji po Wałach Jasnej Góry, a zgromadzeni ludzie wołali: "Matko, przyjdź do nas".

Prymas Stefan Wyszyński przedstawił ideę przygotowania duchowego polskiego Kościoła do Jubileuszu Tysiąclecia Chrztu Polski w X 1956 (po zwolnieniu z ośrodka internowania).

Już wcześniej przygotowywał Naród Polski do Odnowienia Ślubów Jasnogórskich.

- "Prymasowski Akt osobistego oddania się Matce Bożej"

W 1957 roku nowo powstała Ikona Nawiedzenia (kopia Ikony Jasnogórskiej) została pobłogosławiona przez papieża Piusa XII, po czym po raz pierwszy nawiedziła Archikatedrę Warszawską. I tak od prawie 60-ciu lat od diecezji do diecezji, od parafii do parafii przekazywana jest kopia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Nazywamy to ... "wędrowaniem Matki Bożej po naszej Ojczyźnie".

Obecnie, Papież Franciszek w specjalnym przesłaniu do wiernych archidiecezji warszawskiej wyraził życzenie, aby „spotkanie z Matką Bożą podczas peregrynacji było okazją do duchowej przemiany, źródłem odnowy, wewnętrznej mocy, ukojenia bólu, rozwiązania problemów, okazją do rachunku sumienia, do pojednania z Bogiem”.

"Maryja zawsze prowadzi do Jezusa".

Prymas Wyszyński przekonywał, że projekt perygrynacji Ikony Matki Bożej po całej Polsce, wszystkich naszych parafiach,

był bardzo przemyślany i odpowiadający polskiej religijności.

Przekonywał, że Maryja zawsze prowadzi do Jezusa oraz, że Kościół jest zarazem chrystusowy i maryjny.

Wszystko postawiłem na Maryję – i to Jasnogórską”. Wypowiedział te słowa 14 lutego 1953 r., czyli w okresie internowania. Pozostał im wierny przez całe życie.

W Archidiecezji Warszawskiej, to już druga peregrynacja obrazu jasnogórskiego, a trzecia w Warszawie.

W sobotę, 14 czerwca 2014 roku w Bazylice Archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Warszawie nastąpiło powitanie Matki Bożej przez biskupów i kapłanów Archidiecezji Warszawskiej. Następnego dnia, w niedzielę 15 czerwca,

w Piastowie, w parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej, miało miejsce uroczyste rozpoczęcie Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej Archidiecezji.

Peregrynacja potrwa do 7 czerwca 2015 roku, kiedy podczas VIII Święta Dziękczynienia przy Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich nastąpi uroczyste zakończenie nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Archidiecezji Warszawskiej.

 Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla 1.5 templates domain registration (video) Valid XHTML and CSS.