Home Aktualności
Wypominki Roczne - 2017

 

Zachęcamy do wspólnej modlitwy za naszych Zmarłych.


Wypominki Roczne 2017/2018    - CZĘŚĆ PIERWSZA

(niedziele nieparzyste 1 i 3)

Wypominki Roczne 2017/2018    - CZĘŚĆ DRUGA

(niedziele parzyste 2 i 4)

 
Plan Kolędy 2016/2017

Z początkiem Adwentu rozpoczęliśmy wizytację duszpasterską rodzin naszej parafii, zwaną „Kolędą”. PLAN KOLĘDY

Udajemy się z wizytą od poniedziałku do piątku od 16.30 do 21.00. Przypominamy o przygotowaniu krzyża, wody święconej, Pisma św., a dzieci i młodzież niech wyłożą swoje zeszyty od religii. Tradycyjnie uprzejmie prosimy naszych Parafian o pomoc przy rozwieszeniu zawiadomień o kolędzie na swoich blokach.

Zawiadomienia są do odbioru w zakrystii. Serdeczne „Bóg zapłać” za okazaną pomoc!

 
Danuta Siedzikówna "Inka"


Zachowałam się jak trzeba ...

Inka ur. się 3 IX 1928 r. w Guszczewinie koło Narewki. Aresztowana przez UB, po ciężkim śledztwie rozstrzelana 28 sierpnia 1946 r. strzałem w głowę przez dowódcę plutonu egzekucyjnego, ponieważ żołnierze z plutonu nie chcieli jej zabić ("chybili").

Pamiętamy

W sobotę, 3 października, w naszej parafii miała miejsce niezwykle podniosła uroczystość patriotyczno-religijna. Został poświęcony i odsłonięty pomnik Danuty Siedzikówny – sanitariuszki „INKI”. Uroczystości poprzedziła Msza św. o godz. 10.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa.

To pierwszy Jej pomnik w Warszawie. Jest on wierną repliką pomnika z Parku Jordana w Krakowie.

WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA UCZESTNICTWO W TEJ UROCZYSTOŚCI

 

 
VII-a Rocznica Narodowej Katastrofy Smoleńskiej 2010

10. IV. 2017 - PAMIĘTAMY W MODLITWIE -

 

- Największa tragedia w historii powojennej Polski. Na pokładzie Tu -154 M, który z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, o godz. 8.41 runął na ziemię, było 96 Osób - w tym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, Pierwsza Dama Maria Kaczyńska, Prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski ...

Pamięć o Nich pozostaje żywa w naszych sercach. -

HOŁD ICH PAMIĘCI

 

 
Kopia Obrazu Jasnogórskiego w naszej parafii


W naszej parafii nawiedzenie Wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej miało miejsce 26 IV 2015 r. Następnego dnia, w poniedziałek, Wizerunek Matki Bożej Jasnogórskiej zostanie przekazany do parafii Miłosierdzia Bożego.

Dokładny Plan Nawiedzenia KOPII OBRAZU JASNOGÓRSKIEGO


Idea peregrynacji zrodziła się w sercu Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w 1956, gdy Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej niesiony był w procesji po Wałach Jasnej Góry, a zgromadzeni ludzie wołali: "Matko, przyjdź do nas".

Prymas Stefan Wyszyński przedstawił ideę przygotowania duchowego polskiego Kościoła do Jubileuszu Tysiąclecia Chrztu Polski w X 1956 (po zwolnieniu z ośrodka internowania).

Już wcześniej przygotowywał Naród Polski do Odnowienia Ślubów Jasnogórskich.

- "Prymasowski Akt osobistego oddania się Matce Bożej"

W 1957 roku nowo powstała Ikona Nawiedzenia (kopia Ikony Jasnogórskiej) została pobłogosławiona przez papieża Piusa XII, po czym po raz pierwszy nawiedziła Archikatedrę Warszawską. I tak od prawie 60-ciu lat od diecezji do diecezji, od parafii do parafii przekazywana jest kopia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Nazywamy to ... "wędrowaniem Matki Bożej po naszej Ojczyźnie".

Obecnie, Papież Franciszek w specjalnym przesłaniu do wiernych archidiecezji warszawskiej wyraził życzenie, aby „spotkanie z Matką Bożą podczas peregrynacji było okazją do duchowej przemiany, źródłem odnowy, wewnętrznej mocy, ukojenia bólu, rozwiązania problemów, okazją do rachunku sumienia, do pojednania z Bogiem”.

"Maryja zawsze prowadzi do Jezusa".

Prymas Wyszyński przekonywał, że projekt perygrynacji Ikony Matki Bożej po całej Polsce, wszystkich naszych parafiach,

był bardzo przemyślany i odpowiadający polskiej religijności.

Przekonywał, że Maryja zawsze prowadzi do Jezusa oraz, że Kościół jest zarazem chrystusowy i maryjny.

Wszystko postawiłem na Maryję – i to Jasnogórską”. Wypowiedział te słowa 14 lutego 1953 r., czyli w okresie internowania. Pozostał im wierny przez całe życie.

W Archidiecezji Warszawskiej, to już druga peregrynacja obrazu jasnogórskiego, a trzecia w Warszawie.

W sobotę, 14 czerwca 2014 roku w Bazylice Archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Warszawie nastąpiło powitanie Matki Bożej przez biskupów i kapłanów Archidiecezji Warszawskiej. Następnego dnia, w niedzielę 15 czerwca,

w Piastowie, w parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej, miało miejsce uroczyste rozpoczęcie Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej Archidiecezji.

Peregrynacja potrwa do 7 czerwca 2015 roku, kiedy podczas VIII Święta Dziękczynienia przy Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich nastąpi uroczyste zakończenie nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Archidiecezji Warszawskiej.

 
« PoczątekPoprzednia1234NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla 1.5 templates domain registration (video) Valid XHTML and CSS.