Home Aktualności
Modlitwa o Pokój dla Syrii

Wszyscy jesteśmy świadkami tragedii wojny, jaka rozgrywa się w Syrii. Najbardziej cierpią niewinni w tym dzieci. Ten konflikt bardzo mocno dotyka również syryjskich chrześcijan, wielu z nich za przynależność do Chrystusa straciło życie, setki tysiące, aby je ratować uciekło z kraju. Ofiarę z życia ponoszą również osoby duchowne, w tym katoliccy księża.
Odpowiadając na apel papieża Franciszka o pokój w Syrii, w rejonie Bliskiego Wschodu i na całym świecie, w porozumieniu z Ks. Abp Wiktorem Skworcem delegatem KEP ds. działalności w Polsce Pomoc Kościołowi w Potrzebie, zwracamy się z gorącą i pilną prośbą o podjęcie Modlitwy o Pokój w Syrii (poniżej w załączniku przekazujemy pełen tekst siedmiodniowej modlitwy). Modlitwę tę przygotowało papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i jest ona prowadzona niemal na całym świecie.
TYDZIEŃ MODLITWY ZA SYRIĘ (materiały do modlitwy)

 
Homilie Ojca Świętego Franciszka w Rio de Janeiro


Jesteśmy powołani, by głosić Ewangelię - homilia w Rio de Janeiro 27 lipca 2013 r.


Homilia Ojca Świętego Franciszka wygłoszona podczas Mszy św. z udziałem księży biskupów, kapłanów, osób konsekrowanych i seminarzystów w katedrze św. Sebastiana w Rio de Janeiro.

Drodzy Bracia w Chrystusie!

Patrząc na tę katedrę, wypełnioną biskupami, kapłanami, seminarzystami, zakonnikami i zakonnicami, przybyłymi z całego świata, myślę o słowach Psalmu z dzisiejszej Mszy św.: „Niech wszystkie ludy sławią Ciebie, Boże” (Ps 67 [66]).

 
List Pasterski Episkopatu Polski z okazji III Tygodnia Wychowania

15-21 września 2013 roku

WYCHOWYWAĆ DO WARTOŚCI

 
Wielka Radość Kościoła – bo mamy Papieża

Biskupem Rzymu został argentyński kardynał Jorge Mario Bergoglio. - Zapraszamy Cię do naszych serc Ojcze Święty Franciszku. - Dziękujemy, Ojcze Święty, za Błogosławieństwo „Urbi et Orbi” dla całego świata i wszystkich ludzi. –

 
Orędzie Ojca Świętego na Wielki Post 2013

Wiara w miłość pobudza do miłości

"Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam" (1J 4, 16)

 
« PoczątekPoprzednia12345NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla 1.5 templates domain registration (video) Valid XHTML and CSS.